Natomiast wieczorem wspólnota nowicjatu aktywnie brała udział w uroczystych I Nieszporach z uroczystości Chrystusa Króla, prowadzonych przez ks. Pyrzyckiego. W kazaniu, podczas naszej wspólnej modlitwie uwielbienia, Ksiądz Postulator zabiegał o bliższe […] [+]
Mszy świętej, kończącej dzień skupienia, przewodniczył ks. Tomasz Porzycki, postulator sprawy procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego. Przez kolejne dni ks. Tomasz Porzycki przybliżał nam będzie oblicze Chrystusa Króla Wszechświata. […] [+]
Koncert ten rozpoczął się o godz. 18-tej w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. Oprócz orkiestry wojskowej swój występ miał również młodzieżowy teatr z gimnazjum w Lipnie oraz chór „Rapsodia”. [+]
W czuwaniu tym wziął udział cały nasz nowicjat. Z nowicjuszami pojechali także wychowawcy: Ksiądz Magister, Ksiądz Socjusz i ks. Stanisław. 73 batalion włączył się czynnie w czuwanie, gdyż m.in. prowadził różaniec […] [+]
Solenizant przewodniczył porannej Eucharystii. Sam również wygłosił homilię, w której zwrócił uwagę na znaczenie imienia i rolę sakramentu chrztu. Wyraził także nadzieję, że za łaską Bożą będzie mógł w lutym […] [+]
Wtedy to była okazja złożyć najserdeczniejsze życzenia now. Marcinowi Ossolińskiemu, za którego wcześniej modliliśmy się na Eucharystii. Podczas Mszy św. w sposób szczególny pamiętaliśmy także w naszych modlitwach o naszej […] [+]
Tym razem dlatego, że kościół w Mórkowie, a więc w naszym sąsiedztwie, jest właśnie pod tym wezwaniem. Cały nowicjat, wraz z naszymi wychowawcami, wziął udział w uroczystej sumie odpustowej, której […] [+]
Wieczorem została odprawiona Msza św., której przewodniczył sam solenizant, natomiast homilię wygłosił Ksiądz Magister, w której przybliżył nam strukturę osobowości tych, którzy mają zaszczyt nosić to zacne imię. Po Mszy […] [+]
W tym dniu, zgodnie z przepisami liturgicznymi, w naszej kaplicy zostały odprawione trzy Msze św. Natomiast wieczorem nowicjat wziął udział w nabożeństwie Drogi krzyżowej, którą poprowadziło KSM z Mórkowa. Nabożeństwo […] [+]
Z kolei po południu cały nowicjat pojechał na cmentarz w Lesznie, aby pomodlić się i zapalić znicze na grobie naszego współbrata ks. Zygmunta Szwajkiewicza. Tam też zmówiliśmy dziesiątkę różańca za […] [+]