2020.08.11 – Odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lesznie

12 sierpnia 2020

14 sierpnia to wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego, polskiego franciszkanina konwentualnego zamordowanego w Oświęcimiu. Święty Maksymilian jest założycielem Rycerstwa Niepokalanej, miesięcznika Rycerz Niepokalanej i Radia Niepokalanów. Jest to pierwszy polski męczennik okresu II wojny światowej wyniesiony na ołtarze podczas beatyfikacji przez św. Pawła VI jako wyznawca w 1971, a następnie kanonizacji przez św. Jana Pawła II jako męczennik w 1982.

Z tej okazji, we wtorek 11 sierpnia, udaliśmy się do parafii pw. św. Maksymiliana w Lesznie, gdzie rozpoczynało się trzydniowe przygotowanie przed odpustem parafialnym. Pierwszy dzień był tradycyjnie poświęcony nowicjuszom oraz modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Uczestniczyliśmy wraz z Nowicjatem ojców franciszkanów z Osiecznej w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Bernard Marciniak OFM, prowincjał franciszkanów z Poznania. Homilię wygłosił o. Jesse Just OFM, który posługę słowa pełni przez całe triduum.

Dużą radość sprawiło nam spotkanie z panem Dariuszem Kahlem, organisty tej parafii.  Pan Darek, jest nam dobrze znany, ponieważ przed pandemią, przez kilka miesięcy uczył nas śpiewu.


Archiwa