2020.02.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego 2020

2 lutego Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania przez Maryję i Józefa ich syna Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W Polsce, zgodnie z tradycją, poświęcamy ten dzień Matce Bożej Gromnicznej. Dziś przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Księża, siostry i bracia zakonni, podobnie jak Pan Jezus w świątyni, przez złożenie ślubów zakonnych ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. To także ważna uroczystość dla każdego nowicjusza, który przygotowuje się do złożenia ślubów zakonnych.

Wspólnota Nowicjatu wzięła udział w uroczystej Eucharystii sprawowanej w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej. Mszy Świętej przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki. Wśród celebransów byli biskupi poznańscy bp. Zdzisław Fortuniak, bp. Damian Bryl oraz bp. Grzegorz Balcerek – przewodniczący Referatu Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Chrystusowcy z Domu Głównego modlili się razem z przełożonym generalnym ks. Krzysztofem Olejnikiem TChr oraz wikariuszem generalnym ks. Bogusławem Burgatem TChr. Nasze seminaryjna z prefektem ks. Pawłem Jasiną TChr zapewniło asystę w czasie Mszy świętej. Oprawę muzyczną zawdzięczamy chórowi seminarzystów oblatów z Obry. Licznie przybyły siostry zakonne z wielu poznańskich zgromadzeń.

W imieniu osób konsekrowanych słowo powitania skierował nasz przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik TChr. Ks. Arcybiskup w homilii wytłumaczył znaczenie Ofiarowania Pańskiego, Życia Konsekrowanego i Eucharystii. Udział w tej uroczystości umocnił nas na drodze powołania i wzmocnił chęć całkowitego poświęcenia Bogu i Polonii.


Archiwa