2020.01.22 – Msza żałobna bp. Stanisława Stefanka.

22 stycznia 2020

„Obecność Boga wychodzi z tabernakulum i wypełnia całą świątynię tam, gdzie dwaj lub trzej istnieją w imię Chrystusa”. Te słowa zmarłego 17. stycznia 2020 roku ks. bp. Stanisława Stefanka TChr, pokazują Jego miłość do Eucharystii. Kult i rozszerzanie wiedzy o niej, jest jednym z celów Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Podczas Mszy św. w rocznicę śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego TChr w Poznaniu, w Łomży zmarł ks. bp Stanisław Stefanek. Był On jedynym biskupem, który wywodził się z naszego zgromadzenia. Informacja o Jego śmierci, zasmuciła całą naszą rodzinę zakonną.
Nie mogąc udać się do Łomży na uroczystości pogrzebowe, wzięliśmy udział we Mszy św. żałobnej w naszym seminarium, w środę 22. stycznia 2020 r.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik TChr. We wstępie do Eucharystii ks. Generał przeczytał fragment prośby o możliwość złożenia pierwszej profesji zakonnej, które wystosował nowicjusz . Homilię wygłosił ks. prof. Bernard Kołodziej TChr, wykładowca WSD oraz dyrektor Archiwum Towarzystwa Chrystusowego. Wspomniał on najważniejsze wydarzenia z życia śp. ks. bp. Stefanka. Również ks. Generał podzielił się słowami, które usłyszał od biskupa w ostatniej rozmowie.


Archiwa