Mateusz Glembin – Władysławowo

28 sierpnia 2012

Szczęść Boże!

Nazywam się Mateusz Glembin, mam 19 lat. Pochodzę z Władysławowa, gdzie mieszkałem z rodzicami i trojgiem rodzeństwa. Tam w Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przystąpiłem do I Komunii Świętej a po paru miesiącach wstąpiłem do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Przez lata dzieciństwa uczyłem się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego we Władysławowie. Już tam jako mały chłopiec temat „bycia Księdzem” się zaczął jak to u małego dziecka a zwłaszcza chłopaka. W późniejszych latach jednak myśl ta coś ze sobą niosła. Po ukończeniu SP rozpocząłem dalszą naukę w Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 we Władysławowie.

W tym samym czasie dołączyłem do Parafialnego Młodzieżowego Zespołu gdzie w duchu przyjaźni i dobroci innych moje powołanie się kształtowało. Tam przede wszystkim śpiewem wychwalałem Boga i również nauczyłem się grać na bębnie tzw. (dżambie).

W tym roku przed Maturami myśl pójścia Bożą drogą po jakimś czasie ponownie się ukazała i głos wołającego Boga był coraz częstszy i coraz głośniejszy. Przez ten czas bardzo modliłem się o rozeznanie mojej drogi powołania. Zadawałem sobie pytania: Boże czy to właśnie mnie wołasz? Czy ja na to zasługuję? I stało się po odebraniu wyników z matury odpowiedziałem na wołanie Boga: TAK!!!

I tak 20 sierpnia 2012 roku rozpocząłem swoją drogę powołania kapłańskiego w Nowicjacie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

I powiem wszystkim tym, którzy mają takie myśli i słyszą gdzieś w sercu wołanie Boga: Nie bójcie się, Odwagi. !!!  🙂

Króluj nam Chryste!!!
Szczęść Boże!!! 


Archiwa