2020.06.14-17 – Wakacje nowicjuszy we Władysławowie

20 czerwca 2020

W niedzielę, 14. czerwca, udaliśmy się wraz z socjuszem ks. Mateuszem i spowiednikiem ks. Franciszkiem, do Władysławowa, aby spędzić tam nasze nowicjackie wakacje. Gościliśmy w parafii. pw. Wniebowzięcia NMP, prowadzonej przez księży chrystusowców. Progi plebanii, otworzył przed nami ks. proboszcz Marek Jarząbek SChr, za co jesteśmy Mu ogromnie wdzięczni.

Podczas pobytu nad polskim morzem mieliśmy okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Pierwszego dnia dotarliśmy do latarni morskiej w Rozewiu oraz do Gwiazdy Północy, czyli najdalej na północ wysuniętego miejsca w Polsce. Następnie zwiedziliśmy Hel. Drugiego dnia pojechaliśmy do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy na Westerplatte, następnie odwiedziliśmy kościół św. Brygidy, Bazylikę Mariacką i słynnego żurawia. Kolejnymi punktami była Archikatedra w Oliwie, dalej molo w Sopocie i Port w Gdyni. Kolejny dzień, był dniem wyjazdu. Udało nam się wykąpać w Bałtyku i odpocząć na plaży przed drogą powrotną.

Mimo krótkiego czasu spędzonego we Władysławowie, udało nam się odwiedzić wiele ciekawych miejsc i co ważne, poznać wielu chrystusowców, którzy okazali nam wiele serdeczności.


Archiwa