Wigilia Paschalna i Niedziela Zmartwychwstania

5 kwietnia 2015

Nasze obchody rozpoczęły się o zmierzchu, co ukazało w sposób obrazowy Chrystusa rozpraszającego mroki grzechów, widać było to wtedy gdy kapłan wnosił do Kościoła, w którym panował półmrok płonący paschał. W dalszej części odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, i na zakończenie, w uroczystej procesji, obwieściliśmy światu, że Chrystus Zmartwychpowstał!

Po Mszy Wigilii Paschalnej powróciliśmy w radosnym nastroju do domu.
Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od odprawienia naszych modlitw oraz uroczystej Jutrzni, po czym zeszliśmy na dół do refektarza na śniadanie Wielkanocne. W tym roku był z nami obecny ks. dziekan Czesław Kołodziej, z którym wspólnie świętowaliśmy przy stole i cieszyliśmy się swoją obecnością.

O godzinie 11-stej uczestniczyliśmy w Eucharystii w naszej kaplicy, po której udaliśmy się na herbatę a później odwiedziliśmy ks. dziekana w Jego Kościele, aby obejrzeć grób Pański. Później zdecydowaliśmy się podzielić naszą radością z mieszkańcami Lipna i idąc drogą przez wieś śpiewaliśmy pieśni o Zmartwychwstaniu Pańskim przy wtórze gitary i bębenków. Po spacerze odprawiliśmy Nieszpory, po czym udaliśmy się na obiadokolację do naszego refektarza.


Archiwa