Wakacje

19 czerwca 2018

Wyjechaliśmy w piątek rano i po drodze zatrzymaliśmy się w Szadłowicach, miejscowości rodzinnej naszego wspólzałożyciela o. Posadzego i w Toruniu. W Szadłowicach wstąpiliśmy do kościoła, w której był chrzczony o. Ignacy oraz na cmentarz, na którym spoczywają rodzice oraz rodzeństwo o. Posadzego. W Toruniu zwiedziliśmy stare miasto, katedrę i sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II.
W sobotę zwiedzaliśmy Pelplin, a dokładnie katedrę, seminarium diecezjalne, bibliotekę diecezjalną, której dyrektorem jest brat ks. Socjusza, i muzeum diecezjalne. W tym dniu w Pelplinie odbywało się też diecezjalne spotkanie młodych „Przystań” i dlatego wieczorem uczestniczyliśmy we Mszy św. w katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Ryszarda Kasyny, biskupa pelplińskiego, a później w koncercie kończącym to spotkanie.
W niedzielę przed południem służyliśmy do Mszy św. w parafii, a po południu pojechaliśmy do Malborka, gdzie zwiedziliśmy największy w Europie zamek, zbudowany w XIII wieku przez zakon Krzyżacki.
W poniedziałek zwiedziliśmy miasto Gdańsk. Byliśmy w katedrze Oliwskiej słynącej z jej wyjątkowych organ, które mieliśmy możliwość wysłuchać.
Wtorek był ostatnim dniem naszych wakacji.
A. Ławniczak


Archiwa