Rok Życia Konsekrowanego / Adwent

30 listopada 2014

Uroczystość rozpoczęła się procesją z kościoła św. Małgorzaty do Katedry gdzie odbyły się Nieszpory którym przewodniczył J. E. Arcybiskup Stanisław Gądecki. W procesji, oprócz ludzi świeckich, udział wzięli zakonnicy z diecezji poznańskiej, wielu z nich niosło relikwie świętych i błogosławionych założycieli zgromadzeń. Na czele procesji były niesione relikwie św. Jana Pawła II. Można było poczuć różnorodność Kościoła.
Okres adwentu jest dla nas szczególnym czasem kiedy, oczekujemy na przyjście Zbawiciela. W tym okresie staramy się podejmować postanowienia, dzięki którym możemy „prostować drogi Panu”. Adwent w naszej wspólnocie wyróżnia się tym, że uczestniczymy w Mszach św. roratnich ku czci Matki Bożej oraz częściej śpiewamy godzinki ku Niepokalanemu Poczęciu N. M. P.
W naszej wspólnocie roraty odbywają się w Poniedziałki, Środy i Soboty. Budzimy się wtedy 15 minut wcześniej niż zwykle, następnie śpiewamy godzinki ku czci Matki Bożej, później przeżywamy Mszę Świętą i odprawiamy rozmyślanie. Można odczuć tę wyjątkową atmosferę, która buduję się na początku każdej Mszy Świętej, roratniej, ze względu na to, że dokoła jest ciemno, wszystkie światła zgaszone, tylko każdy z nas trzyma w ręku swój lampion, dopiero na „Chwała na wysokości Bogu” zapalmy światła.

Na początku Adwentu, każdy nowicjusz wylosował jakiegoś współbrata, i wspiera go szczególnie moglitwą aż do Świąt Narodzenia Pańskiego.


Archiwa