Pożegnanie neoprofesów

30 września 2015

Rano zgromadziliśmy się wokół Eucharystycznego Stołu ażeby podziękować Bogu za wspólnie spędzony czas, oraz aby wyprosić dla neoprofesów potrzebne łaski i zawierzyć Panu ich nowy etap życia zakonnego. Nasi starsi współbracia postanowili, że poraz ostatni jako ministranci będą posługiwać przy naszym nowicjackim Ołtarzu. Podczas Eucharystii, ks. Magister wygłosił homilię- w której powiedział m.in. że w naszym zakonnym życiu powinno być zawsze tak, jak
z dekoracją przy Najświętszym Sakramencie w naszej kaplicy- tak jak kwiaty są ułożone w kształt serca obejmującego tabernakulum- tak i nasze serca mają mieć zawsze w centrum Pana Jezusa.
Po uroczystej Mszy Świętej zeszliśmy do refektarza na śniadanie. Tuż przed
pożegnaniem- spotkaliśmy się jeszcze przy kawie i ciastku, następnie zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcie przed naszym Domem i wyruszyliśmy zgodnie z tradycją do krzyża- który znajduje się na skrzyżowaniu pomiędzy Mórkowem a Lipnem ażeby pożegnać neoprofesów. Teraz przyszedł czas ażebyśmy my przejęli wartę- jako 78 Batalion Bożej Podchorążówki i zajęli się naszym Nowicjackim Domem.


Archiwa