Perygrynacja Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej

15 grudnia 2014

10-go grudnia rozpoczęła się peregrynacja Matki Boskiej Częstochowskiej, po zakonach męskich w Archidiecezji Poznańskiej. Peregrynacja rozpoczęła się u Księży Filipinów, w Gostyniu, później Obraz odebrali Bracia Franciszkanie, z Osiecznej, następnie Matka Boska zawitała do nas. Obraz umieściliśmy w kaplicy, na specjalnie przygotowanym miejscu, powitaliśmy Matkę Bożą i odmówiliśmy różaniec.
Przez cały czas nawiedzenia ustaliliśmy Warty, przed Matką Bożą, tak by w kaplicy zawsze była chociaż jedna osoba, czuwaliśmy na zmianę, co pół godziny.
Następny dzień, przeżyliśmy jako Dzień Skupienia, przez cały czas, do wieczora, obowiązywało nas milczenie. W tym dniu modliliśmy się w intencji naszego Zgromadzenia, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu, mieliśmy okazję do zawierzenia nas samych i wszystkich naszych spraw Matce Bożej. Było wiele czasu na modlitwę i refleksje, przeżyliśmy różne nabożeństwa do Matki Bożej. Po raz kolejny usłyszeliśmy znamienne zawołanie naszego Założyciela Kard. Augusta Hlonda: „Zwycięstwo gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem Niepokalanej”. Na zakończenie Nawiedzenia odmówiliśmy wspólnie różaniec, w międzyczasie przyjechali Ojcowie Benedyktyni i po zakończonym nabożeństwie zabrali obraz do siebie. Po wszystkim dziękowaliśmy Bogu za łaskę nawiedzenia, adorując Najświętszy Sakrament, mieliśmy też okazję do spowiedzi.


Archiwa