Boże Narodzenie 2011

25 grudnia 2011

Nasze wigilijne czuwanie rozpoczęliśmy od wspólnej adoracji w nowicjackiej kaplicy. Następnie z śpiewem na ustach udaliśmy się do naszego refektarza, gdzie po odczytaniu Ewangelii i modlitwie był czas na składanie świątecznych życzeń.

Ze śpiewem kolęd, które nieustannie towarzyszyły nam tego wieczoru, zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Zajadając przygotowane smakołyki, każdy z nas dzielił się świątecznymi wspomnieniami, które wyniósł ze swojego rodzinnego domu. Radość ze wspólnego świętowania ubogaciła pokaźna „sterta” prezentów znajdujących się pod choinką. Jak to bywa wieloosobowej rodzinie, tak i u nas pod choinkę udał się najmłodszy i ku radości wszystkich rozdawał znajdujące się tam prezenty.

Centralnym punktem świątecznych uroczystości, była Pasterka, na którą udaliśmy się do kościoła parafialnego w Lipnie. Mszy Świętej przewodniczył ks. Magister, a homilię wygłosił ks. Socjusz.

Kolejny dzień naszego świętowania rozpoczęliśmy od uroczystej Jutrzni. Mszę świętą celebrowaliśmy w samo południe dziękując dobremu Bogu za jego przyjście na świat.

Dzień zakończyliśmy wieczorną rekreacją w pokoju kominkowym.

W Drugi Dzień Świąt towarzyszyli nam nasi dobrodziej z Lipna, ubogacając naszą wspólnotę swoją obecnością podczas uroczystej Eucharystii.

 

Popołudnie minęło nam pod hasłem „Franciszkańskie Szopki Tourne”. Odwiedziliśmy 3 klasztory franciszkańskie, aby zobaczyć przygotowane przez Braci Mniejszych Bożonarodzeniowe Szopki. Największą „atrakcją” nie tylko dla nas ale i dla wszystkich odwiedzających był wielbłąd dwugarbny, który zagościł w klasztorze we Wschowie.

 

Wieczór to czas modlitwy i wspólnej rekereacji.


Zapraszamy do fotogalerii…

 


Archiwa