8 grudnia 2013 – Przyjęcie do aspirandatu

10 grudnia 2013

Jarek i Sławek są rodzonymi braćmi, pochodzą z okolic Koszalina. Długo zastanawiali się nad wstąpieniem do naszego Zgromadzenia, aż wreszcie podjęli tę ważną decyzję i są wśród nas.

 Podczas Nieszporów zostali włączeni do aspirandatu, który w myśl naszych Ustaw ma na celu przygotowanie aspirantów do kanonicznego nowicjatu. W tym czasie (przynajmniej 6 miesięcy) aspiranci poznają specyfikę naszego Zgromadzenia oraz utwierdzają się w przekonaniu, co do swojego powołania i wybranej drogi, którą jest posługa w naszej wspólnocie jako bracia zakonni.

Wieczór tego wyjątkowego dnia upłynął naszej wspólnocie na rekreacji, która odbyła się przy kominku w braterskim, radosnym nastroju, wywołanym emocjonującą drużynową grą planszową „Kocham Cię Polsko!”. Drużyny zmagały się w quizie wiedzy na temat naszej Ojczyzny, polskich potraw, piosenek i filmów. Zwyciężyła drużyna w której grali: Dominik Matuszewski i Jakub Rudnicki wraz z kapitanem – ks. Magistrem. Zabawa była przednia, a wszystko co dobre szybko się kończy. W nowicjacie nie ma czasu na nudę! To był kolejny radosny i błogosławiony dzień dla naszej wspólnoty!


Archiwa