8 czerwca – Odpust ku czci św. Jadwigi Królowej i złoty jubileusz kapłaństwa

9 czerwca 2012

Eucharystii przewodniczył ks. dr Antoni Klein SChr, który w tym roku obchodzi swój złoty jubileusz kapłaństwa. Czcigodny Jubilat jest osobą niezwykle ważną i zasłużoną, dla miejscowych parafian, gdyż to on jako ówczesny Wikariusz Generalny naszego Zgromadzenia, zabiegał o powstanie nowej parafii i doprowadził do jej powstawnia. Słowo Boże wygłosił ks. prof Paweł Bortkiewicz. Eucharystia zgromadziła nie tylko wielu księży, zakonnych i diecezjalnych ale także wielu parafian pomimo normalnego dnia pracy. Na zakończenie celebracji liturgicznej słowa życzeń i gratulacji pod adresem czcigodnego Jubilata wypowiedzieli parafiania, a krótkie wspomnienie historyczne o powstaniu parafii wypowiedział p. prof. Stefan Jurga, były rektor uniwersytetu Adama Mickiewicza, mocno zaangażowany w powstawanie parafii.

Po skończonych uroczystościach wróciliśmy do Mórkowa, gdzie pochłonięci „Euroszałem” kibicowaliśmy naszym piłkarzom w meczu z Grecją.

Był to wieczór pełen wrażeń i emocji. Nasza reprezentacja już pokazała co potrafi… a teraz czas na nas, jutro, bowiem czeka nas arcyważny mecz na światowym poziomie o mistrzostwo gminy Lipno. O godzinie 15:00 pod wodzą ks. Socjusza wybiegniemy na murawę stadionu „miejskiego” w Lipnie, aby stoczyć w nim zażarty bój z KSM- Lipno…
Na pewno zostawimy na boisku dużo sił i zdrowia, ponadto będziemy mieli możliwość zaimponowania tutejszym mieszkańcom naszą wspaniałą kondycją nabytą w czasie zajęć z trenerem od przygotowania fizycznego, tj. Br. Andrzejem.
Więcej szczegółów z tego wydarzenia już wkrótce.

                                                                                                                                          kronikarz Mietek


Archiwa