7 czerwca 2012 – Uroczystość Bożego Ciała

7 czerwca 2012

Mszy Świętej przewodniczył oraz wygłosił Słowo Boże ks. Mariusz Sokołowski SChr, duszapasterz powołań naszego Zgromadzenia, który przybył do nas z Częstochowy, kontynuując „sztafetę powołaniową” , której celem jest modlitwa wspólnot parafialnych o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Nowicjusze i aspiranci wespół z Liturgiczną Służbą Ołtarza dołożyli wszelkich starań, aby oprawa liturgiczna, jak i muzyczna Mszy Świętej odpowiadała wzniosłości i randze tej Uroczystości.
Po skończonej Liturgii udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy. Wśród śpiewu licznie zgromadzonych parafian, oraz kwiatów obficie sypanych przez dziewczynki pierwszokomunijne zawierzaliśmy Eucharystycznemu Chrystusowi nasze domostwa i codzienne sprawy. Po błogosławieństwie, pełni nadziei i radości wróciliśmy za mury klasztorne.
Tegoż samego dnia, po południu w naszej nowicjackiej kaplicy miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitewne czuwanie w intencji nowych licznych , a przede wszystkim świętych powołań do naszej wspólnoty. Mamy nadzieje, iż pierwsze owoce tej modlitwy ujrzymy już 20 sierpnia w postaci tłumów cisnących do naszych zakonnych bram.

                                                                                                                                  kronikarz Mietek

 

zapraszamy do fotogalerii ….


Archiwa