6 lipca 2011 r. – Itinerarium wakacyjne, cz. 1

6 lipca 2011

Oto nasz pierwszy meldunek z nowicjackich wakacji na południu Polski. Bazą wypadową jest placówka naszego Towarzystwa w Ziębicach, skąd wyruszamy na zwiedzanie przepięknej okolicy.

Dziś sprawdzaliśmy, czy po Masywie Śnieżnika można turystycznie pochodzić. Jako cel na GPS’ie wpisaliśmy Międzygórze. Tam z „zielonego busa na poznańskich blachach” wysiadła dziewiątką gotowych na wszelkie przygody nowicjuszy wraz z ks. Magistrem. Pierwszym postojem wspinaczkowym było sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Iglicznej. Miejsce szczególne dla nas, ponieważ przez wiele lat po wojnie w miejscu tym posługiwali księżą chrystusowcy. Miło było odwiedzić tę kaplicę oraz pomodlić się na szczycie pobliskiej kalwarii.

Kolejnym celem wspinaczki był Masyw Śnieżnika. Szlak czerwony poprowadził nas prosto na szczyt, na Śnieżnik (1426 m.n.p.m.). Cóż dodać, niestety trzeba być nieskromnym i napisać, że weszliśmy tam bez większych problemów. Widoki na górze dodatkowo zrekompensowały nam ewentualne trudności z wejściem. Chwila wytchnienia na szczycie, sesja zdjęciowa i powrót do Międzygórza. W sumie na liczniku wybiło nam dzisiaj około 25 km trasy na górskich szlakach. Jeśli dożyjemy jutra to wybierzemy się znowu na szlak lub może zwiedzimy przepiękną okolicę Kotliny Kłodzkiej.

Na pewno na zakończenie dnia napiszemy krótki raport 😉
z Bogiem!!!

Zapraszamy do fotogalerii


Archiwa