30 września 2013 – Pożegnanie neoprofesów

1 października 2013

Ostatnie wspólne chwile w mórkowskim domu przyniósł poniedziałek 30 września. W ten dzień nasi neoprofesi usłyszeli ostatni, poranny dzwon o godzinie 6.00, oznajmiający początek kolejnego – dla nich ostatniego dnia w tym domu. O poranku wszyscy spotkali się w kaplicy na porannych modlitwach i Mszy świętej, na której służyli neoprofesi (szczególnie dziękujemy za psalm, który zostanie na długo w naszej pamięci…
Następnym punktem było wspólne śniadanie, a po nim już neoprofesi sprzątali swoje pokoje oraz pakowali ostatnie swoje rzeczy, które wraz z nimi pojadą do Poznania. Później przyszedł czas na wspólny, ostatni obiad oraz kawę i ciasto. Krótko po godzinie 14.00 neoprofesi, nowicjusze i przełożeni nowicjatu, ruszyli w stronę Lipna, odprowadzając współbraci jadących do Seminarium. Pożegnanie nastąpiło na rozstaju dróg, przy krzyżu, który pamięta nie jedno pożegnanie nowicjackiej wspólnoty. Współbracia wymienili ostatnie słowa, podziękowania, uściski i ruszyli w dalszą drogę na dworzec.
Nowicjusze 76 Batalionu Bożej Podchorążówki raz jeszcze dziękują współbraciom za okazaną pomoc i zaangażowanie, a na kolejnym etapie powołania życzą obfitości Darów Ducha Świętego.


zapraszamy do fotogalerii


Archiwa