30-31 lipca 2011 r. – Pożegnanie i powitanie Księży Socujszy

31 lipca 2011

Dlatego w sobotę wieczorem, tj. 30 lipca, rozpoczęło się w nowicjacie pożegnanie Księdza Socjusza. Był to wieczór brazylijski. Ks. Karol podzielił się wrażeniami i pokazał zdjęcia i filmy z odbytej podczas wakacji swojej podróży do Brazylii. Natomiast nasi Brazylijczycy – Adriano i Fernando, przygotowali smaczną brazylijską potrawę o egzotycznej nazwie churrasco. Na tym spotkaniu był obecny również nasz współbrat – ks. Radosław Szymoniak, pracujący obecnie w Reykjavíku. Była to zatem również doskonała okazja, aby choć po części przybliżyć sobie realia pracy duszpasterskiej na Islandii.

Natomiast w niedzielę ks. Karol przewodniczył Eucharystii, podczas której Ksiądz Magister oficjalnie podziękował Księdzu Socjuszowi za dotychczasową pracę, zapewniając o życzliwej pamięci i prosząc o wzajemną pamięć podczas pracy wśród Polonii angielskiej. Po Mszy św. Ksiądz Magister podziękował również p. Ani Ciupak, która kończy pracę w kuchni nowicjackiej.

Za wszelkie dobro i włożony trud ks. Karolowi i p. Ani serdeczne Bóg zapłać!

W godzinach zaś popołudniowych do nowicjatu zawitał nowy Ksiądz Socjusz – ks. Łukasz Przewieślik, pracujący do tej pory jako wikariusz w parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Chociwlu, na Pomorzu Zachodnim.

Księdzu Socjuszowi Łukaszowi życzymy wielu łask Bożych i światła Ducha Świętego w pracy wychowawczej i formacyjnej w nowicjacie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Mórkowie.

Gorąco witamy!!! 🙂


Archiwa