3-5 czerwca 2011 r. – Wiosenny przyjazd Rodziców

4 czerwca 2011

Piątek bowiem został wyznaczony przez Księdza Magistra na pierwszy dzień zjazdu Rodziców i rodzeństwa nowicjuszy. Oprócz Rodziców Fernando i Adriano, z wiadomych powodów, przyjechali wszyscy. Wspólnota nowicjacka powiększyła się o 17 osób! Czas odwiedzin to okazja do wzajemnych rozmów, spotkań i wspólnej modlitwy.
W sobotę, tj. 4 czerwca, była też okazja, aby wyrazić wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa, gdyż właśnie w tym dniu przypadała 51 rocznica święceń ks. Stanisława Brzostka SChr. Nasz Ojciec Duchowny przewodniczył Eucharystii, a Ksiądz Magister wygłosił homilię.
W sobotni wieczór, nad naszym stawem, przy akompaniamencie żab, odbył się również „rodzinny” grill.
Natomiast niedziela była przeżywana w jeszcze bardziej poszerzonym gronie, gdyż swoją obecnością zaszczycili nas księża z Poznania (ks. Andrzej Orczykowski i ks. Jan Hadalski) oraz p. Mirosława Moczulska z Leszna, która jest siostrą rodzoną śp. ks. Zygmunta Szwajkiewicza SChr. Z racji, że ks. Zygmunt pracował kiedyś w Brazylii przez 35 lat, tak teraz jego siostra objęła swoją troską naszych współbraćmi z Brazylii. Fernando i Adriano nazywają ją żartobliwie „mamą”.
Niedzielnej Eucharystii przewodniczył ks. dr Jan Hadalski SChr, dyrektor Wydawnictwa „Hlondianum”, a homilię wygłosił ks. Andrzej Orczykowski SChr, sekretarz generalny Towarzystwa Chrystusowego. Spotkanie z rodzicami oficjalnie zakończyło się podczas obiadu. Jednakże po obiedzie była jeszcze kawa, ostatnie rozmowy i sesja zdjęciowa.
Rodzicom żal było wyjeżdżać z nowicjatu, jednakże wyjechali pełni optymizmu, że spotkamy się wkrótce… tym razem 29 września, podczas I Profesji zakonnej.

Zapraszamy do fotogalerii.


Archiwa