29 marca 2013 – Wielki Piątek

30 marca 2013

Wspólne modlitwy rozpoczęliśmy rano psalmem wezwania i jutrznią. Od tego momentu zaczęła się też całodzienna adoracja. O piętnastej, czyli o tej godzinie, w której prawie 2 tys. lat temu umarł na krzyżu Jezus Chrystus, odmówiliśmy pierwszy dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. Następnie ks. Magister poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której rozważania wprost odnosiły się do życia nowicjuszy jako przyszłych zakonników i kapłanów.

Późnym popołudniem przyszedł czas celebracji głównego liturgicznego punktu dnia, czyli Liturgii na cześć Męki Pańskiej. W ramach Liturgii Słowa odczytaliśmy – podobnie jak kilka dni wcześniej – Mękę Pańską z podziałem na role. Potem wysłuchaliśmy homilii celebransa, którym tego dnia był ks. Socjusz, adorowaliśmy krzyż pośród pasyjnych śpiewów oraz przyjęliśmy Pana Jezusa w Komunii św. Na koniec Litrugii Najświętszy Sakramnet został przeniesiony z tabernakulum do Grobu Pańskiego, co rozpoczęło drugą część wielkopiątkowej adoracji.

Wieczorem spotkaliśmy się jeszcze na odśpiewaniu przy Bożym Grobie trzech części Gorzkich Żali. Indywidualna adoracja trwała jeszcze do 23.00.


Archiwa