26 stycznia 2014 – Msza św. za polską emigrację i ich rodziny, pozostające w kraju

26 stycznia 2014

Msza św. rozpoczęła się o godz. 11.00 krótkim przywitaniem i wprowadzeniem w temat przez Ks. Magistra. Eucharystii zaś przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Socjusz.

Na Mszy św. zgromadziło się ok. 50 osób z Mórkowa, Lipna, Wilkowic, Górki Duchownej, Puszczykowa, Śremu i Leszna. W zdecydowanej większości były to osoby, które mają swoich bliskich poza granicami Polski.

Na koniec Eucharystii wszyscy wspólnie odmówiliśmy modlitwę „za naszych bliskich za granicą” (tekst tej modlitwy można znaleźć poniżej filmiku, a także na zdjęciu na samym dole, a jest to modlitwa, z lekką modyfikacją, jaką odmawia każdy chrystusowiec za Polonię i jej duszpasterzy).

Po części modlitewnej w kaplicy wszyscy zeszliśmy do pokoju kominkowego, gdzie przy kawie i ciastku i rozpalonym kominku była okazja do zapoznania się i wspólnego się przedstawienia. Okazało się, że najczęstszym kierunkiem emigracyjnym jest Wielka Brytania i Holandia. Przybyli goście podzielili się swoimi doświadczeniami emigracyjnymi. Wśród nich było wiele pięknych historii, ale pojawiły się również trudne i bolesne doświadczenia. Dlatego tym bardziej przekonaliśmy się, że jest potrzeba takiej modlitwy i stworzenia wspólnoty osób wspierających się i pomagających w ten sposób Polonii. Świadectwa wielu rodzin utwierdziły nas w przekonaniu, że nie straciły nic na aktualności słowa naszego Założyciela sługi Bożego kard. A. Hlonda – „na wychodźstwie polskie dusze giną”.

Zatem już dziś czekamy na następne tego typu spotkanie (a odbędzie się ono 23 lutego) i również już dziś serdecznie na nie zapraszamy. Dla przypomnienia Eucharystia w intencji Polonii i ich rodzin będzie sprawowana w każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 11.00 w kaplicy nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego. Zapraszamy!!!

Pragniemy także w tym miejscu przeprosić za brak relacji medialnej, gdyż w pierwotnych planach było zamieszczenie w tym miejscu fragmentów ze Mszy św. Jednakże „złośliwość” rzeczy martwych, a raczej sprzętu nagrywającego, uniemożliwiła nam zrealizować ten pomysł.

Za to zamieszczamy jeszcze raz filmik z zapowiedzią kolejnych Mszy św. w intencji Polonii i jej rodzin. 

Modlitwa za naszych bliskich za granicą!

„Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad bliskimi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki.

Umacniaj w nich wiarę ojców i zgromadzi ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by naszym bliskim za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec.

Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za naszymi bliskimi. Amen”.


Archiwa