26 sierpnia 2012 – Piegrzymka do Górki Duchownej

28 sierpnia 2012

Świeżo przyjęci aspiranci oraz nowicjusze zostali podzieleni na dwa zespoły. Pierwszy – pod wodzą Ks. Socjusza – wyruszył już o 6.00, aby poprowadzić grupę pielgrzymkową ze Święciechowej. Druga grupa – idąca krótszą trasą z Mórkowa – wyruszyła o 8.00 pod kierunkiem Ks. Proboszcza Romualda Turbańskiego spod parafialnego kościoła, wraz z mieszkańcami Mórkowa i okolic.
Nowicjusze oraz aspiranci w obu grupach brali aktywny udział w animowaniu modlitwy na pielgrzymim szlaku, m.in. przez radosny śpiew. Na miejscu pielgrzymka znalazła się ok. godz. 10.00, a o 11.00 uczestniczyliśmy we wspólnej, uroczystej Eucharystii odpustowej, po której załoga nowicjatu została ugoszczona na obiedzie przez gospodarzy góreckiego Sanktuarium.
O ile pogoda w godzinach porannych nie dopisywała, to popołudniowy powrót upływał już w bardzo miłej atmosferze – słoneczna pogoda z mile chłodzącym wiatrem była wręcz optymalna do pielgrzymowania, trwały radosne śpiewy i modlitwy. W drodze powrotnej grupa mórkowska zatrzymała się jeszcze pod słynną stodołą, pod którą – zgodnie ze zwyczajem ostatnich lat – dotychczasowi mieszkańcy domu (obecnie 6 nowicjuszy, którzy przygotowują się już do ślubów) przypomnieli się, a nowi – mieli sposobność przedstawić się mórkowianom.

 

Zdjęcia w Fotogalerii…


Archiwa