25 maja 2013 – Odwiedziny dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Lesznie

28 maja 2013

Goście przyszli do nas przed południem ze stacji kolejowej w Wilkowicach – w pewnym sensie urządzili więc pielgrzymkę do miejsca wstępnej zakonnej formacji. Jeszcze przed wejściem do naszego domu, po zadzwonieniu do drzwi, odśpiewali pieśń „U drzwi Twoich stoję, Panie”, czym mile zaskoczyli nowicjusza, który poszedł im otworzyć. 🙂

Pierwszym punktem pobytu grupy w domu nowicjatu była Msza święta, sprawowana przez ks. Socjusza. Potem Gośćmi zajął się nasz „nadworny” przewodnik, Przemek Przybylski, który nieco zaznajomił młodzież z Towarzystwem Chrystusowym, jak i ściślej – z nowicjatem, mówiąc także o tym, jak wygląda codzienne życie adeptów zakonności.

Tradycyjnie już, po tej małej wycieczce spotkaliśmy się na ognisku. Wprawdzie do ostatnich chwil nie było ono pewne, gdyż w okolicach południa kropił deszcz, ale ostatecznie udało się rozpalić ogień i upiec kiełbaski. Atrakcją dla naszych młodych Gości była też możliwość popływania po stawie łódką, którą tego dnia obsługiwał nowicjusz Marcin Bronisz (pseudonim – „Bronek”).

Po jakimś czasie przemieściliśmy się na nasze nowicjackie boisko, aby rozegrać mecz piłki nożnej. Składy były mieszane – być może dlatego, że nowicjusze nie chcieli ponosić ciężaru kolejnej porażki na zielonej murawie. 😉 Ostatecznie gra skończyła się pięknym wynikiem 7:7. Po niej wróciliśmy jeszcze do ogniska, które powoli już dogasało. W ramach rekreacji pograliśmy jeszcze w kalambury z podziałem na trzy grupy (szkoła podstawowa, gimnazjum i nowicjat). Pod koniec spotkania uczennice szkoły podstawowej rozdały nam obrazki z patronem ich szkoły, Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Wspólnie pomodliliśmy się o beatyfikację tego Sługi Bożego, który pełnił funkcję prymasa Polski po naszym Założycielu, czyli Kardynale Auguście Hlondzie, o którego beatyfikację także się modlimy.

Około 16.00 przyszedł czas pożegnania sympatycznej grupy. Wszystkim Uczniom oraz Paniom Katechetkom dziękujemy za odwiedziny i miło spędzony wspólny czas.


Archiwa