25-lecie kapłaństwa ks. Magistra

23 maja 2015

Nasze świętowanie, rozpoczęliśmy od Eucharystii której główną intencją było dziękczynienie za lata posługi ks. magistra i prośba o błogosławieństwo na dalsze lata. Następnie świętowaliśmy wspólnie przy posiłku, w refektarzu. Cały dzień minął nam w iście świątecznej atmosferze.

Kilka słów o dotychczasowych placówkach na których pracował ks. Magister. Swoją posługę kapłańską rozpoczął w 1990 roku, jego „pierwszą miłością” była parafia w Dobrzanach, następnie został mianowany Socjuszem Magistra Nowicjatu w Mórkowie, później pracował w Szczecinie, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 1997 roku został proboszczem w nowo erygowanej parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Poznaniu. Od 2001 roku przez 10 lat pełnił funkcję ekonoma generalnego w naszym Zgromadzeniu. W 2011 roku rozpoczął pracę w Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie. W październiku ubiegłego roku został mianowany Magistrem Nowicjatu.

Tego samego dnia przyjechała do nas pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z naszej parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Poznaniu wraz ze swoim duszpasterzem ks. Kamilem Żyłczyńskim TChr. Nasi goście najpierw uczestniczyli w Eucharystii, następnie była okazja do wspólnego grillowania i zabawy.


Archiwa