24 kwietnia 2013 – Ogólnopolska konferencja Per Mariam ad Jesum w Gdańsku

27 kwietnia 2013

Całość rozpoczęła się Mszą św. w kościele św. Elżbiety, na której obecnych było ok. 50 osób. Natomiast ogłoszenie wyników konkursu i okolicznościowe prelekcje odbyły się w sali Rady Miejskiej m. Gdańsk. Obecnych uderzyć musiał duży zasięg konkursu i spory odzew z różnych stron Polski, głównie osób w młodym wieku.

W kategorii dorosłych pierwsze i drugie miejsce zajęli nowicjusze Towarzystwa: Przemysław Przybylski i Karol Baj, którzy przybyli do Gdańska z ks. Tomaszem Porzyckim TChr, wicepostulatorem procesu beatyfikacyjnego kard. Augusta Hlonda. Trzeba również odnotować, że pierwsze miejsce za najlepszą młodzieżową pracę pisemną przypadło Angelice Wyrwich, działającej w KSM-ie w sąsiadującym z nowicjatem Lipnie.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Po odebraniu nagród i wysłuchaniu zajmujących prelekcji (poruszono m.in. temat krucjaty różańcowej za Ojczyznę i przedwojennego Pomnika Wdzięczności w Poznaniu) nowicjusze udali się na nocleg do parafii we Władysławowie, gdzie dane im było spotkać się z serdecznym przyjęciem ks. proboszcza, pięknem polskiego morza i prężnością placówki.

W czwartek laureaci konkursu mieli także okazję odwiedzić budzące podziw salezjańskie sanktuarium i prowadzone przez nich dzieło w Rumi. Stąd też po krótkim, acz miłym pobycie, ruszyli w drogę powrotną do Wielkopolski.

Zapowiedź konferencji i relację z niej można odnaleźć w wydaniu „Naszego Dziennika” w numerze z dn. 23 IV i z dn. 26 IV. Opis konferencji znajduje sie również w gdańskim dodatku do „Gościa Niedzielnego”.

Nowicjusze załączają podziękowania i ukłony wszystkim za przejawy życzliwości i pomocy, szczególnie ks. Tomaszowi Porzyckiemu TChr, ks. Krzysztofowi Antoniowi TChr oraz pani Joannie Olbert.


Archiwa