23 czerwca 2011 r. –

23 czerwca 2011

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej przeżywaliśmy w parafii, w Lipnie. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 10. Mszą św, której przewodniczył ks. proboszcz Romuald Turbański. W homilii, wygłoszonej przez ks. Socjusza, została poruszona tajemnica wzajemnego przenikania się sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Ks. Karol przypomniał wszystkim, że nie ma kapłaństwa bez Eucharystii i Eucharystii bez kapłaństwa; dlatego tak ważna jest modlitwa o nowe święte i odpowiedzialne powołania kapłańskie i zakonne.

Po Mszy św. rozpoczęła się procesja eucharystyczna, którą prowadzili ks. Proboszcz, ks. Stanisław Brzostek oraz ks. Sojusz. Tegoroczna procesja przebiegała na osiedlu w Lipnie i zgromadziła rzesze wiernych, pragnących w ten sposób oddać cześć Najświętszemu Sakramentowi.

Popołudniu wyruszyliśmy do Gostynia, rodzinnego miasta ks. Socjusza. Wpierw zwiedziliśmy Sanktuarium Świętogórskie, gdzie mogliśmy poznać historię i miejsce bazyliki, w której króluje Róża Duchowna, oraz klasztoru oo. filipinów. Następnie udaliśmy się do rodziców ks. Karola, którzy przyjęli nas w niezwykłej i serdecznej atmosferze.

Nasz pobyt w Gostyniu związany był ze zbliżającym się wspomnieniem liturgicznym NMP z Gostynia oraz ze „studniówką”, czyli odliczeniem 100. dni do złożenia pierwszej profesji zakonnej.

Zapraszamy do fotogalerii.


Archiwa