22 stycznia 2012 – Kolędowanie w gronie Przyjaciół i Dobrodziejów

22 stycznia 2012

Tak faktycznie jednak opis tego wydarzenia trzeba rozpocząć od dnia poprzedniego. Wczoraj bowiem, tj. w sobotę, nasze nowicjackiego progi odwiedzili klerycy I roku naszego seminarium. Przyjechali oni przedpołudniem, w ramach tzw. „dnia odpowiedzialności”, który został wyznaczony w seminarium raz w miesiącu.

O godz. 11.30 była wspólna Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Socjusz. Po obiedzie natomiast była okazja do rozegrania meczu piłki nożnej, który wygrali nasi goście… Aby „osłodzić” gorycz porażki, zostało zorganizowane ognisko, które niestety musiało być przerwane przez burzę śnieżną… Dlatego dalsze wspólne spotkanie zostało przeniesione do tzw. sali kominkowej.
Niedzielne przedpołudnie wyglądało jak każde inne w nowicjacie, z tym jednak, że klerycy spotkali się przy kawie z Księdzem Magistrem, Księdzem Socjuszem i br. Andrzejem, wspominając dawne czasy.

Po obiedzie dzisiaj nie było przechadzki, nie tylko z powodu fatalnej pogody, ale dlatego, że trzeba było dokończyć ostatnie przygotowanie przed przyjazdem naszych Dobrodziejów.

O godz. 16.30 wszyscy spotkali się w kaplicy na wspólnych Nieszporach, po których zeszliśmy do naszej auli, aby rozpocząć kolędowanie. Przy akompaniamencie różnych instrumentów muzycznych – organy, gitary, perkusja – z gardeł wszystkich zebranych płynęły przepiękne polskie kolędy. Gdy już prześpiewaliśmy znaczną część kolęd i pastorałek, nowicjusze przy ogólnym aplauzie zgromadzonych zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Potem zaś była część kulinarna i niekończące się wspólne rozmowy.

Wszystkim za obecność i życzliwość z serca dziękujemy.

Zapraszamy do fotogalerii.


Archiwa