22 maja 2012 – Święcenia diakonatu i prezbiteratu

24 maja 2012

Uroczysta Msza św. z obrzędem udzielenia sakramentu święceń rozpoczęła się o godz. 10 w archikatedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Eucharystii przewodniczył i święceń udzielił J.E. ks. bp Zdzisław Fortuniak. Święcenia naszych współbraci zgromadziły wielu księży z Towarzystwa Chrystusowego, ale nie tylko, rodziny, przyjaciół i znajomych kandydatów do święceń.

Przyznać trzeba, że uroczystość była bardzo podniosła. Praktycznie wszyscy nowicjusze po raz pierwszy uczetniczyli w obrzędzie święceń. Dlatego wywarło to na całym nowicjacie duże wrażenie.

Po uroczystościach w katedrze, nowowyświęceni i wszyscy goście udali się do Domu Głównego Towarzystwa, aby tam dalej wspólnie świętować uroczystość święceń.

Do nowicjatu wróciliśmy późnym wieczorem, gdyż zostaliśmy jeszcze na uroczystych Nieszporach, które poprowadził neoprezbiter Andrzej Zanadruk, a w asyście po raz pierwszy w roli diakona wyszedł dk. Łukasz Klimek.

Czekamy teraz z kolei na przyjazd neoprezbiterów do Mórkowa, gdzie w czwartek, tj. 24 maja odprawią swoją Mszę prymicyjną w nowicjacie i udzielą nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.


Archiwa