21 września 2013 – Turniej tenisa stołowego

22 września 2013

Tegoroczne rozgrywki dostarczyły nie lada emocji naszej wspólnocie i były powodem częstych rozmów nowicjuszy i aspirantów. Wszystko zaczęło się na początku września, kiedy to podczas wspólnej rekreacji wszyscy nowicjusze i aspiranci wzięli udział w losowaniu par, które staną do tenisowego boju. Wylosowane pary toczyły ze sobą zacięte mecze, by ich zwycięzcy mogli trafić do kolejnego etapu. Wylosowani w ten sposób uczestnicy turnieju, toczyli dalej ze sobą tenisowe zmagania, grając na poszczególnych poziomach rozgrywek – najlepszy z najlepszym. Wszystkie mecze odbywały się w auli naszego nowicjatu, a finał rozgrywek odbył się poza nią, ze względu na przygotowanie auli do uroczystości złożenia Pierwszej Profesji Zakonnej. Półfinały i finał, tak bardzo wyczekiwany przez całą wspólnotę zakonną odbył się 21 września a wzięli w nim udział:Ks. Socjusz, nowicjusze: Krystian Zarosa, Karol Skrzypkowski oraz aspirant Krzysztof Zubek.
W finałowym meczu zobaczyliśmy Karola Skrzypkowskiego i Krzysztofa Zubka. Pierwszy set finałowego meczu zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Zubka 21:17, drugi 21:16. Drugie miejsce zajął Karol Skrzypkowski, trzecie Krystian Zarosa.
Niekwestionowanym liderem całego turnieju został Krzysztof, który swoim dotychczasowym przeciwnikom nie pozostawił złudzeń na wygranie jakiegokolwiek meczu. Zwycięzca tegorocznego turnieju oraz nowicjusze, otrzymali dyplomy za uczestnictwo w rozgrywkach oraz nagrody, które wręczył Ksiądz Socjusz. Współbraciom zajmującym miejsca na zwycięskim podium – gratulujemy !


Archiwa