21 czerwca 2013 – 100 min. adoracji na 100 dni przed I Profesją

22 czerwca 2013

Była to o tyle ciekawa inicjatywa, gdyż zbiegła się ona z najdłuższym dniem w roku, a dzień ten niejednokrotnie traktowany jest jako powrót do pogańskich starosłowiańskich zwyczajów. Nowicjusze zaś przez adorację Najświętszego Sakramentu wskazali jednoznacznie, że chcą, aby ich niegasnącym Słońcem był sam Jezus Chrystus.

Dziś również wieczorem nastąpiła iluminacja figury Matki Bożej, stojącej w naszym parku (zdjęcie pochodzące jeszcze z prób oświetlenia znajduje się poniżej). Przy tej okazji pragniemy jeszcze raz podziękować ofiarodawcom tego przedsięwzięcia, którymi są parafianie polskiej parafii w Toronto w Kanadzie, prowadzonej przez chrystusowców. W sposób szczególny dziękujemy ks. Leszkowi Prebendowskiemu SChr, który zorganizował zbiórkę funduszy pt. „Rozświetlić twarz Matki Bożej”.

I wreszcie trzecia radosna informacja – dziś ks. Socjusz zdał pomyślnie na KUL-u egzamin licencjacki z zakresu katechetyki. Księdzu Łukaszowi, od dziś trzeba dodać – ks. Licencjuszowi Łukaszowi – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego owocnego wspinania się po szczeblach wiedzy i nauki.Archiwa