2019.10.18-19 – Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy

19 października 2019

„Z mocą Bożego Ducha strzeżmy wspólnego dziedzictwa” pod takim hasłem odbyła się 34. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polskich Emigrantów i ich Duszpasterzy. Jako, że czuwanie to jest organizowane przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej oraz Siostry Misjonarki Chrystusa Króla, również nasza wspólnota aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu.

W nocy z 18 na 19 października 2019 r. zgromadziliśmy się w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, aby przez przyczynę naszej najlepszej Matki Maryi powierzać sprawy emigracji. W tym roku ważnym aspektem czuwania, była 40. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Dlatego też, wiele rozważań, opartych było na słowach Świętego Papieża. Jako Nowicjat, wykorzystaliśmy rozważania św. Jana Pawła II podczas modlitwy różańcowej. Modlitwie Apelowej o godzinie 21:00 przewodniczył przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik TChr.

O godzinie 23.00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył oraz homilię wygłosił, ks. Abp. Wacław Depo. 

W czuwaniu uczestniczyło ponad 1000 osób. Wierni przybyli z wielu parafii prowadzonych przez księży chrystusowców w Polsce i za granicą, m.in z Niemiec, Ukrainy, Francji oraz Irlandii.


Archiwa