2019.09.24-25 – Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego

25 września 2019

Wydarzenie to, było wielkim świętem dla całej parafii, a zatem także dla naszej wspólnoty nowicjackiej. Po kilkumiesięcznych oczekiwaniu i wielotygodniowych przygotowaniach, przywitaliśmy wraz z parafianami obraz MB. W sobotę, 24. września uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym, której przewodniczył oraz kazanie wygłosił ks. bp Grzegorz Balcerek – biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Jego Eminencja przypomniał nam, że Maryja, jako nasza Matka, czuwa nad nami ciągle, nie tylko w czasie nawiedzenia.
O godzinie 21:00 uczestniczyliśmy w Apelu łącząc się duchowo z Jasną Górą. Ważnym momentem była Pasterka Maryjna, sprawowana o północy. Eucharystii w środku nocy przewodniczył i homilię wygłosił nasz ks. Socjusz.
Następnie obraz został przeniesiony do kaplicy nowicjackiej, gdzie trwaliśmy na czuwaniu aż do rana. Po wspólnym śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP pożegnaliśmy Ikonę, która wyruszył w dalszą drogę.
Mamy nadzieję, że czas ten, zaowocuje w całej naszej wspólnocie jeszcze większą miłością ku naszej Matce i Jezusowi Chrystusowi.


Archiwa