2019.09.14 – Uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego w Lesznie.

14 września 2019

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego jest dniem odpustu parafialnego w Lesznie, gdzie od ponad roku, duszpasterstwo prowadzą księża Salezjanie. Na zaproszenie proboszcza ks. Ryszarda Jelenia SDB wspólnota nowicjatu, przez swoją obecność i zaangażowanie w Liturgię, włącza się w święto miejscowej wspólnoty.

Sumie odpustowej przewodniczył ks. Błażej Stróżycki pochodzący z tej parafii. Ks. Błażej – obecnie proboszcz w Święciechowie – świętuje 25. rocznicę święceń kapłańskich.

Homilię wygłosił o. Krzysztof Kowalski – paulin, który przez Rekolekcje Maryjne przygotowuje parafian do Uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. O. Krzysztof w swoim słowie zaznaczył, że krzyż jest wpisany w życie chrześcijanina. Podkreślił potrzebę zaakceptowania swojego krzyża i przyjęcia woli Stwórcy, choćby wydawała się trudna i niezrozumiała. Kazanie zakończyła „modlitwa w blasku Krzyża Chrystusowego” – nawiązująca do organizowanej w całej Polsce akcji „Polska pod krzyżem” połączona z błogosławieństwem przyniesionych przez wiernych krzyży.


Archiwa