2019.06.24-28 – Góra Tabor – Ducha nie gaście!

29 czerwca 2019

Księża Marcin Stefanik SChr i Krzysztof Wąchała SChr, wprowadzili młodych uczestników, w ogólne założenia tegorocznego spotkania, kwestie organizacyjne, bezpieczeństwa, harmonogram wydarzeń oraz udzielili najważniejszych wskazówek dotyczących pobytu w Mórkowie. Tegoroczna Góra Tabor, odbywająca się w Czerwcu, a więc miesiącu nabożeństw do Serca Jezusowego, nie mogła pominąć Litanii do Serca Pana Jezusa, która zakończyła wstępną konferencję.
Młodzież przybyła w większości z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców na terenie kraju, z Aulnay-Sous-Bois z Francji oraz z Kościelniej Jani z diecezji pelplińskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Ducha nie gaście”, Oprawę muzyczną przez całe wydarzenie, zapewniła przybyła z Goleniowa grupa muzyczna, pod kierownictwem p. Joanny Stanuch-Piotrowskiej. Oprócz wolontariuszy, Górę Tabor wspierały także siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej oraz liczni dobrodzieje Towarzystwa Chrystusowego.
Głównym punktem każdego dnia, była Msza Święta, odbywająca się w wielkim namiocie spotkania, gdzie kazania poprowadził ks. Waldemar Piątek z Nowogardu z diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Jego cykl kazań.
W czasie jednej z nocy, udało się zorganizować Noc Nikodema, podczas której młodzi wraz z duszpasterzami, adorowali Najświętszy Sakrament.
Góra Tabor bogata była ponadto w wiele wartościowych konferencji. Pierwsze nauki tematyczne poprowadziło małżeństwa Igi i Konrada Grzybowskich z fundacji Ster na miłość, na temat zakochania oraz wagi zachowania czystości przedmałżeńskiej, opartej na świadectwie ich życia. Mogliśmy podziwiać sztukę poznańskiego teatru Droga, dotyczącą wyzwań stojących przed młodymi ludźmi, zwłaszcza w okresie studiów w kontekście zachowania swojej tożsamości wiary i zasad w otaczającym nas świecie, z uwzględnieniem powszechnej seksualizacji i próby narzucenia wzorców zachowań, przytłaczających współczesnego człowieka. Uczestników zaciekawiła również konferencja grupy ewangelizacyjnej św. Tymoteusza, na temat problematyki grzechu i jego niszczących następstw, oraz potrzebie sakramentu pokuty i pojednania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się aktywizująca gra terenowa, oparta na fragmentach Pisma Świętego, uwzględniająca udział kilkunastu drużyn, a przygotowana przez Siostry Misjonarki.
Przedostatniego dnia młodzież poszła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki w Górce Duchownej, gdzie wspólnie uwielbialiśmy Dobrego Boga.
Mszy świętej na zakończenie Góry Tabor przewodniczył wikariusz generalny naszego zgromadzenia ks. Bogusław Burgat TChr.


Archiwa