2018.12.29-30 – Odwiedziny Rodziców

30 grudnia 2018

Przybywających serdecznie witali magister nowicjatu ks. Karol Kozłowski i socjusz ks. Mateusz Socha. a następnie sami nowicjusze. Pierwszym punktem odwiedzin był obiad. O godzinie 15 wszyscy spotkaliśmy się na wspólnej kawie. Siedząc razem przy stole mieliśmy okazję do poznania siebie nawzajem. Wieczorem udaliśmy się na Nieszpory do kaplicy. Interesującym punktem programu było spotkanie w sali kominkowej, gdzie rodzice mogli obejrzeć film, przedstawiający postać każdego z nowicjuszy oraz codzienność naszego życia nowicjackiego. Czas ten wypełniło także wspólne śpiewanie kolęd. Dzień zwieńczyliśmy Kompletą oraz konferencją wygłoszoną przez Księdza Magistra, opartą na Ewangelii przygotowującą wszystkich na następny dzień.

W Niedzielę Świętej Rodziny – uczestniczyliśmy w porannej Jutrzni, a następnie we Mszy Świętej i Aniele Pańskim z Ojcem Świętym Franciszkiem, transmitowanym na żywo z Watykanu. Po obiedzie była chwila na spotkania w rodzinnym gronie. Zakończeniem odwiedzin było spotkanie na refektarzu, przy kawie, herbacie i wspaniałych wypiekach przygotowanych przez rodziców.

Pożegnanie rodziców nigdy nie jest łatwe, nawet jeśli żegnamy się z myślą o kolejnym spotkaniu. Wszystkich naszych kochanych rodziców zapewniamy o pamięci w codziennej modlitwie do najlepszego Ojca.


Archiwa