2018.12.11 – Pogrzeb śp. Aliny Kozłowskiej

11 grudnia 2018

Uroczystości pogrzebowe śp. Aliny Kozłowskiej miały miejsce w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gnieźnie. Mszy świętej sprawowanej o godzinie 13:00 przewodniczył syn śp. Aliny, magister nowicjatu, ks. Karol Kozłowski TChr. Homilię wygłosił przełożony generalny ks. Ryszard Głowacki TChr. Ksiądz Generał swoje rozważanie o życiu wiecznym oparł na Ewangelii według św. Mateusza o rozmnożeniu chleba i ryb, którymi Zbawiciel zaspokoił głód słuchających Go tłumów.

W ostatnim pożegnaniu św. Aliny uczestniczyła cała najbliższa rodzina, krewni, przyjaciele oraz licznie przybyli księża i bracia chrystusowcy z Polski i zagranicy. We wspólną modlitwę włączył się proboszcz rodzinnej parafii śp. Aliny ks. Andrzej Szczęsny, ks. Artur Rembalski – dziekan dekanatu święcichowskiego, ks. Zbigniew Dobroń – proboszcz parafii w Mórkowie wraz z parafianami oraz ks. Andrzej Godyń SDB – wikariusz z Leszna. Oprawę liturgiczną zapewnili alumni naszego seminarium.

Modlitwie towarzyszącej obrzędom na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie przewodniczył wikariusz generalny ks. Bogusław Burgat TChr. Śp. Alina będzie oczekiwała na zmartwychwstanie u boku swojego męża śp. Dominika, który odszedł do Pana w 2015 roku.

„Panie Jezu, Ty narodziłeś się z Maryi Dziewicy i byłeś jej posłuszny, zmiłuj się nad Twoją służebnicą Aliną., którą odwołałeś z grona rodziny, nagrodź jej macierzyńską miłość oraz poświęcenie i spraw, aby swoją modlitwą wspierała opuszczonych. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen” (Mszał Rzymski dla diecezji polskich, modlitwa za zmarłą matkę rodziny).

Archiwa