2 czerwca 2011 r. – Dzień modlitw o powołania do Towarzystwa Chrystusowego

3 czerwca 2011

Powodem ich obecności był dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do naszej rodziny zakonnej, który zbiegł się z naszym co tygodniowym dniem skupienia. Księża Robert i Mariusz już drugi rok z rzędu zorganizowali w parafiach i na placówkach prowadzonych przez chrystusowców taki swoistego rodzaju maraton modlitewny. Modlitwa w nowicjacie była ostatnim dniem z tego cyklu modlitw w tym roku.

Godzinę świętą w duchu dziękczynienia za powołanie, z racji I Czwartku miesiąca, poprowadził ks. Mariusz, a Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Robert, który gorąco zachęcał nowicjuszy do autentycznej radości z kroczenia droga powołania. Radość bowiem jest najlepszym elementem powołaniowym.
Obecni wśród nas księża przywieźli ze sobą relikwie bł. Jerzego Popiełuszki, ikonę Dobrego Pasterza i wielką księgę modlitw, do której wpisują się wszyscy, którzy pragną wspierać powołania do Towarzystwa Chrystusowego. Po kolacji była również okazja do braterskiego spotkania z ks. Robertem i ks. Mariuszem.

Więcej na temat Duszpasterstwa Powołań w Towarzystwie Chrystusowym można znaleźć TUTAJ.


Archiwa