19 marca 2011 – Uroczystość św. Józefa

19 marca 2012

Dlatego dzień dzisiejszy w nowicjacie przybrał charakter bardzo świąteczny.

Podczas porannej Eucharystii modliliśmy się w intencjach całego Towarzystwa, a szczególnie w intencji br. Andrzeja, który dokładnie dzisiaj obchodził 25-tą rocznicę swojej I Profesji zakonne.

Podczas śniadania Ksiądz Magister zaproponował pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, na co wszyscy z wielką radością oczywiście przystali. Na pątniczy szlak wyruszyliśmy ok. godz. 11, aby w godzinach popołudniowych dotrzeć do Kalisza. Najpierw odwiedziliśmy kościół Ojców Jezuitów, gdzie znajduje się jeden z obrazów Jezusa Miłosiernego, namalowany po myśli bł. Michała Sopoćko. Przed Jezusem Miłosiernym odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym przepięknym kościele mogliśmy także wsłuchać się w opis omawiający szczegóły wystroju wnętrza, który został przygotowany przez o. Aleksandra Jacyniaka SJ, a który to opis odczytał nam Ksiądz Magister.

Z sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego udaliśmy się do celu naszego pielgrzymowania, a więc do sanktuarium św. Józefa. Tam najpierw w osobistej modlitwie zawierzyliśmy Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa nasze powołanie, cały proces formacji, jak również wszystkie sprawy Towarzystwa. Później natomiast, dzięki życzliwości dk. Piotra, mogliśmy wysłuchać historii sanktuarium, obrazu, jak również kaplicy, która została ufundowana przez księży uwięzionych kiedyś w Dachau.

Po powrocie do nowicjatu odmówiliśmy jeszcze przed figurą św. Józefa litanię do tegoż wielkiego Patrona, a wieczorem poprzez wspólna rekreację mogliśmy przedłużyć czas świętowania uroczystości św. Józefa, jak również rocznicę I Profesji br. Andrzeja.

Zapraszamy do fotogalerii.


Archiwa