18/19 października 2013 – Noc czuwania na Jasnej Górze

20 października 2013

W tym roku nocne czuwanie u stóp Matki Bożej odbyło w piątek 18 października. O godzinie 11. sześciu nowicjuszy i Ks. Socjusz (Ks. Magister z 3 innymi nowicjuszami wyjechał dzień wcześniej) wraz z osobami tworzącymi KSM w Lipnie oraz Dobrodziejami i Przyjaciółmi naszego Zgromadzenia, udali się w podróż by o godzinie 17 (sic!) być już w Częstochowie. Czas podróży upłynął pod znakiem rozmów, modlitwy, wspólnego śpiewu oraz quizu wiedzy na temat nowicjatu i mórkowskiej parafii. W konkursowe szranki stanęli nowicjusze a ich przeciwnikami byli pozostali uczestnicy wyjazdu. Quiz wiedzy zakończył się remisem punktowym 20:20, z czego nowicjusze są dumni ;-))) (Prowadzącym quiz był Ks. Socjusz)

Krótko po godzinie 18 wszyscy dotarli na Jasną Górę i udali się do Auli o. Kordeckiego w której trwał koncert Marcina Stycznia. Po nim nasi nowicjusze poszli do Kaplicy Cudownego Obrazu, by w ten wyjątkowy wieczór zaprosić wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej. Poszczególne części różańca w różnych językach odmawiali nowicjusze a w rozważaniach towarzyszyły im fragmenty Listu Ojca Świętego Franciszka z okazji Dnia Migranta i Uchodźy. Po zakończeniu różańca wszyscy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim, którego rozważanie poprowadził ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor IDE. Kolejną częścią czuwania była modlitwa w intencjach duszpasterstwa polonijnego prowadzona przez kleryków naszego seminarium. Dokładnie o północy rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył Przełożony Generalny naszej wspólnoty – ks. Ryszard Głowacki a koncelebrowali ją księża Chrystusowcy, którzy na tę uroczystość przyjechali z całego kraju oraz z poza jego granic. W czasie mszy homilię wygłosił ks. Bogusław Burgat – Wikariusz Generalny naszego zgromadzenia. (Msza była transmitowana przez Radio Jasna Góra, Radio Maryja oraz TV Trwam) Po mszy świętej odbyły się nabożeństwa prowadzone przez liczne grupy parafialne chrystusowców, które przyjechały na czuwanie z całej Polski oraz z zagranicy.

Czuwanie zakończyło się kilka minut po godzinie 4.00, kiedy to wszyscy udali się w drogę powrotną do mórkowskiego domu. Wszyscy nowicjusze – najpiękniej jak potrafią i najbardziej jak mogą – dziękują wszystkim za wspólny wyjazd na to wyjątkowe czuwanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych nowicjuszy i na zawsze na zdjęciach z czuwania!

Zapraszamy do fotogalerii

A także zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową prowadzoną przez nowicjat:

Archiwa