15 marca 2013 – Droga Krzyżowa w Lipnie

16 marca 2013

„Z Błogosławioną Karoliną w drodze na Kalwarię„.

W taki sposób młodzież KSMu z Lipna zatytułowała misterium Drogi Krzyżowej na którą zaprosiła nie tylko nas, ale i członków KSMów okręgu leszczyńskiego.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedziła Wieczorna Msza święta sprawowana przez miejscowego proboszcza, ks. Romualda Turbańskiego, a koncelebrował nasz Socjusz. Za oprawę muzyczną odpowiadała schola, w składzie łączonym: nowicjusze TChr oraz przedstawicielki lokalnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Po Eucharystii przyszedł czas na nabożeństwo pasyjne, przy udziale śpiewających i grających nowicjuszy (Dawid Bożek i Wojtek Nowak – śpiew; Maks Ślusarczyk – bębenek; Marcin Weinstok – gitara). Droga Krzyżowa cechowała się ciekawą, staranną oprawą – pod każdą stacją stała osoba z KSM trzymająca lampion. Po odprawieniu każdej ze stacji lampion był następnie przenoszony przed ołtarz, gdzie z kolejnych świateł ułożono krzyż.

Rozważania nabożeństwa osnute były wokół osoby bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSMu, która zginęła podczas I wojny światowej w obronie czystości, włączając się w ten sposób – bardzo mocno – w Drogę Krzyżową Bożego Syna. To już nie pierwszy raz, gdy Karolina towarzyszy naszym wspólnym nabożeństwom. Dziś, jadąc do Lipna, zabraliśmy też ze sobą relikwię błogosławionej, którą po modlitwach wszyscy obecni mogli uczcić.

Po wyjściu z kościoła zostaliśmy jeszcze zaproszeni (z czego skwapliwie skorzystaliśmy 😉 na poczęstunek w siedzibie miejscowej OSP, przygotowany dla przedstawicieli KSM-ów okręgu leszczyńskiego, którzy tego wieczoru zebrali się w Lipnie. Rolę gospodarzy pełniła oczywiście młodzież z KSM Lipno, której serdecznie dziękujemy za wspólne modlitwy oraz ugoszczenie na przyjacielskiej herbacie i ciastku.

 

 


Archiwa