13 stycznia 2013 – Kolędowanie z dobrodziejami

16 stycznia 2013

Wizyta Dobrodziejów jest w domu nowicjatu dorocznym zwyczajem. W tym roku przypadła ona na niedzielę Chrztu Pańskiego, która stanowi punkt graniczny między liturgicznym okresem Bożego Narodzenia a tzw. czasem zwykłym.

Na naszych Gości oczekiwaliśmy wieczorem, po Nieszporach. Nowicjusze przygotowali na ten czas świąteczne przedstawienie, którego premierowy pokaz miał miejsce dwa tygodnie wcześniej, podczas zjazdu Rodziców. Jakkolwiek, od tamtego czasu dodano do spektaklu nowe elementy, czy wręcz efekty specjalne (jak np. przejazd autobusu PKS Mórkowo ;-), powiało więc pewną świeżością. Na dodatek aktorzy byli już tak wyrobieni, że pozwolili sobie na większą dawkę improwizacji. Chyba wyszło nieźle, bo podczas przedstawienia nie zabrakło zarówno oklasków, jak i wybuchów śmiechu.

Po przedstawieniu przyszedł czas na poczęstunek, składający się z kawy, herbaty oraz nieodłącznych słodyczy (bardzo dziękujemy naszym Dobrodziejom za przyniesienie pysznych słodkości, które mocno wzbogaciły nasz stół!). Była to także okazja do rozmów, do tego, abyśmy mogli lepiej poznać tych, którzy na co dzień w różny sposób nas wspierają.

Kolejnym punktem wieczoru było wspólne śpiewanie kolęd. Było to łatwiejsze o tyle, że w gronie nowicjuszy mamy muzyków – specjalistów zarówno od gry na gitarze, jak i na organach. Do grona akompaniatorów dołączył także Pan Józef, miejscowy organista.

Tak to spędziliśmy miły wieczór w towarzystwie Dobrodziejów, którzy przybyli do nas całymi Rodzinami. W zacnym składzie znalazł się także mórkowski Proboszcz, ks. Romuald Turbański, któremu asystowała reprezentacja lokalnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wszystkim naszym Przyjaciołom dziękujemy za przybycie i mile spędzony świąteczny czas. Dziękujemy Wam także za wszelkie wsparcie, którym nas darzycie.

 

Więcej zdjęć w FOTOGALERII. Zapraszamy!


Archiwa