13 października 2013 – Odpust św. Jadwigi i parafiada w Lipnie

14 października 2013

Wspólne przeżywanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęło się od uroczystej sumy odpustowej, która odbyła się o godzinie 11.30 w kaplicy p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Lipnie. Mszy świętej przewodniczył nasz Socjusz – ks. Paweł, a koncelebrowali ks. Stanisław Brzostek – spowiednik naszego domu oraz ks. Romuald Turbański – proboszcz parafii. Czytanie na mszy świętej należało do Mateusza Gostkowskiego (jednego z dwóch Mateuszów ), modlitwę powszechna zaś przeczytał Wojtek Mula (jeden z trzech Wojtków) 😉

Po uroczystej sumie odpustowej udaliśmy się do domu na obiad, by krótko po godzinie 15 ponownie przyjechać do Lipna.

Niedzielne popołudnie przyniosło wiele wrażeń i radości nowicjuszom uczestniczącym w Parafiadzie. Współbracia przygotowali i zaprezentowali na scenie GOK-u kilka scen teatralnych oraz zaprosili najmłodszych uczestników Parafiady do wspólnej zabawy. Ponadto wzięli aktywny udział w konkursach – m.in. obierania ziemniaków na czas, jedzenia jogurtu oraz piłowania drewnianej belki (spostrzegawczy Kronikarz pragnie zauważyć, że w tym ostatnim nowicjusze zajęli II miejsce!).

Po zakończonej Parafiadzie udaliśmy się z mieszkańcami Lipna pod figurkę Matki Bożej przy budującym się domu parafialnym, by tam wypowiedzieć akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zdjęcia z niedzielnej sumy odpustowej oraz z Parafiady znajdziecie w naszej galerii, do której zapraszamy!


Archiwa